Drsna vrata so izjemno estetska, vendar še zdaleč niso sama sebi namen. Pri izbiri zanje je v ozadju navadno arhitekturni izziv, ki ga je mogoče z drsnimi vrati ustrezno razrešiti. V katerih primerih je torej vgradnja drsnih vrat smiselna?
Drsna vrata se navadno nameščajo tam, kjer je premalo prostora za namestitev običajnih krilnih vrat. V takšnih situacijah pomenijo drsna vrata pomembno arhitekturno rešitev, s čimer zapremo odprtine, ki jih sicer z običajnimi vrati ne bi zmogli zapreti. Drsna vrata se danes pojavljajo v različnih dimenzijah, materialih in oblikah, ljudje pa se zadnje odločajo na prehodu med različnimi prostori, tudi na prehodu v kopalnico ali wc. Nekatera stanovanja so po drugi strani zaradi estetskega vidika v celoti opremljena z drsnimi vrati, sploh pa se takšna odločitev izplača, ko gre za manjšo kvadraturo bivalnih površin. Drsna vrata se nameščajo tudi tam, kjer gre za velike zasteklitve in želi stranka v prostoru ohraniti veliko svetlobe ter odprtosti. Z drsnimi vrati v tem primeru močno prihranimo pri odpiralni površini, ki ne posega niti v notranji niti v zunanji prostor.
Drsna vrata pa so danes tehnološko tako razvita, da se jih vse pogosteje vgrajuje tudi v nizkoenergijske in pasivne hiše. S tem ta vrata dokazujejo, da niso zgolj lepa in estetsko zares dovršena, temveč so tudi praktična in izjemno energetsko varčna. Z njimi je torej moč zagotoviti udobno bivalno klimo, prav tako pa so ta vrata tudi toplotno in zvočno zelo učinkovita. Drsna vrata so tudi protivlomno zaščitena, kar pomeni, da jih lahko namestimo tudi na vhod v naš dom.