Prenosna klima je za mnoge, ki se odločijo za nakup klime, najboljša rešitev. Mnogokrat namreč prostorske danosti ne dopuščajo namestitve split sistemov – sicer najbolj razširjenih oblik klima naprav danes. Prenosna klima pa ima tako kot vsaka naprava svoje prednosti in slabosti.
Prednost prenosne klime v primerjavi s stensko, fiksno nameščeno napravo je najprej gotovo ta, da je prenosna klima premična. To pomeni, da jo lahko premikamo iz prostora v prostor ali pa jo po potrebi preselimo s sabo, če zamenjamo svoje bivališče. Po drugi strani preteče od nakupa do končne uporabe in torej ohlajenega prostora pri prenosni klima napravi zares malo časa. V primerjavi s fiksno stensko klimo je namreč ni potrebno montirati ali preoblikovati prostora, ki ga ohlaja. Zato se za prenosno klimo pogosto odločijo tisti, ki v vročih poletnih dneh preprosto ne morejo več shajati brez klime in si želijo kar čim prej bivati na hladnem. Prenosna klima naprava je tako primerna za tiste, ki najemajo stanovanje in v njega nočejo vlagati lastnih sredstev. Idealna je za tiste, ki pogosto menjajo svoj bivalni prostor.
Seveda pa ima prenosna klima naprava tudi svoje omejitve. Njene zmogljivosti hlajenja so v primerjavi s stensko klimo mnogo manjše. Prenosna klima hladi lokalno, izkoristek njenega delovanja pa je mnogo manjši kakor pri fiksnih klimah. Prav tako je potrebno pri učinkovitosti tovrstne klime upoštevati način odvajanja toplega zraka – tega moramo namreč skozi cev speljati ven iz prostora. Navadno je to najhitreje narejeno tako, da cev porinemo skozi priprto okno. S tem pa seveda v prostor spuščamo topel zunanji zrak. Poleg tega potrebuje prenosna klima vendarle nekoliko skrbi in servisiranja. Redno je namreč potrebno prazniti rezervoar za vodo.