Dobro je vedeti: Pisanje prošnje za delo preko spletne pošte
| Članek je bil prebran 858 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Dandanes ni prav nič nenavadnega, da se tudi prošnje za prosto delovno mesto pošiljajo preko spletne pošte. Navadnih in klasičnih pisemskih pošiljk, ki jih je prinesel pismonoša, skoraj ni več.

Kaj je dobro vedeti, ko pišete prošnjo za službo preko spletne pošte?

Danes tudi iskanje zaposlitve poteka preko spletne pošte. Oddaja vašega dopisa je tako hitrejša, ker pa prošnjo oddajate preko spletne pošte, imate na voljo veliko več možnosti , da se ustrezno predstavite in preko prošnje, ki ste jo poslali preko spletne pošte, tudi vzbudite zanimanje za vašega morebitnega bodočega delodajalca.

Spletna pošta vam torej ponuja, da napišete in priložite vse, kar želite povedati o sebi.

Spletna pošta vam omogoča, da pošljete več

Ko boste iskali novo delo, boste preko spletne pošte poslali prošnjo. Ta največkrat zajema spremno pismo. To je zelo pomembno. Spremno pismo, ki ga boste zapisali in poslali preko spletne pošte, mora biti napisano tako, da boste pritegnili vašega bodočega delodajalca. Spremno pismo naj bo zapisano tako, da boste postali zanimivi.

Poleg spremnega pisma pa po spletni pošti pošljite še vaš življenjepis (CV), ponudbo za delo, ponudbo za sestanek. V spletno pošto, ki jo boste poslali, zapišite čim več dejstev o sebi, s katerimi boste imeli več možnosti, da dobite ustrezno zaposlitev, ki jo želite.

Po spletni pošti pošljite prošnjo za delo

Če iščete delo, pa delodajalec, ki vam ustreza, trenutno nima razpisanega prostega delovnega mesta, lahko preko spletne pošte vseeno pošljete vašo prošnjo za delo. Tako bo delodajalec preko spletne pošte dobil vašo ponudbo in vaše kontakte morda shranil ter se spomnil na vas, ko bo potreboval pomoč. Takrat boste zagotovo dobili spletno pošto, v kateri bodo pozitivne novice.

Ko pišete spletno pošto, bodite pozorni

Med pisanjem spletne pošte, prošnje za delovno mesto, pa lahko pride tudi do napak. Pogosto se zgodi, da v spremnem pismu omenimo, da pošiljamo tudi priponke, nazadnje pa jih pozabimo pripeti. To lahko naš morebitni bodoči delodajalec razume kot površnost.

Pogosto se zgodi tudi, da ko pišemo spletno pošto, nehote naredimo nekaj slovničnih napak. Tudi to ne prinaša pozitivnih točk. Zato je prav, da vsako tako pomembno spletno pošto trikrat preberemo, preverimo, da je res vse tako kot mora biti in šele nato spletno pošto tudi pošljemo. Saj veste, prvi vtis je lahko zelo pomemben in največkrat vpliva na to, ali bomo prejeli odgovor preko spletne pošte ali ne.

Še več o tem, kako napisati dobro prošnjo za delo preko spletne pošte, boste našli tukaj.

 

© 25. 04. 2025 - LetoMladih.si. Oglaševanje.