Kako deluje akupunktura?
| Članek je bil prebran 373 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Zdravljenje z iglicami oziroma akupunktura je dobro poznan način zdravljenja. Gre za več kot 5000 let staro metodo, ki pa je danes še vedno priljubljena. Tudi če z njo še niste pozdravili nobene bolezni, ste zagotovo metodo že videli na televiziji ali na spletu. Vendar je zanjo značilen specifičen način izvajanja.

Akupunkturno zdravljenje naj opravi izkušen terapevt

Akupunktura ne pomeni zabadanja iglic vsepovprek po telesu. Glede na bolezen ali zdravstveno stanje je iglice potrebno zapičiti v točno določene akupunkturne točke. Katere so, bo vedel le izkušen terapevt. Zato tega ne more delati vsak. Če se odločate za akupunkturno zdravljenje, pazljivo izberite akupunkturista.

Potek akupunkture

Terapevt akupunkturist skrbno izbere akupunkturne točke, v katere nato zapiči posebne iglice. Gre za tanke igle, ki so lahko različnih velikosti. Terapevt izbira njihovo dolžino in debelino glede na individualne potrebe bolnika. V telesu se nahaja več glavnih meridianov oziroma kanalov, po katerih se pretaka energija. Na njih je 900 akupunkturnih točk, kamor se iglice zabadajo. Mesta, kamor se iglice zabadajo, so točno izbrana, s čimer se poskrbi za spodbuditev ali umiritev energijskega toka. Na ta način terapevt vzpostavi ravnovesje v telesu. To pomeni, da se z akupunkturo poskrbi za preusmerjanje bolezni in vzpostavljanje telesnega ravnovesja, ki je nujno za učinkovito zdravljenje.

Klasična ali laserska akupunktura?

Najbolj znana je klasična akupunktura, pri kateri izkušen terapevt zabada iglice v telo na akupunkturne točke. Ta metoda ima večtisočletno tradicijo. Se je pa v sodobnem času metoda spremenila in ne omogoča več le klasičnega zabadanja iglic, ampak je mogoča tudi laserska akupunktura. Pred klasično ima številne prednosti. Laserska akupunktura naj bi bila povsem neboleča, učinki pa dolgotrajnejši. Čeprav se pri klasični akupunkturi uporabljajo sterilne iglice, se še vedno veliko bolnikov za laserski način terapije odločijo tudi zaradi dejstva, da laserska akupunktura ne povzroča nobene možnosti za okužbo. Odločitev za klasično ali lasersko zdravljenje je odvisno predvsem od posameznika. Za zdravljenje odvisnosti od kajenja naj bi bila bolj učinkovita laserska akupunktura

© 12. 05. 2024 - LetoMladih.si. Oglaševanje.